Jakub Luboiński

BIOGRAFIA

Pochodzi z rodziny o długich tradycjach muzycznych.

W pierwszych latach szkoły podstawowej rozpoczął naukę gry na instrumentach klawiszowych, a po kilku latach także na saksofonie. W krótce nadeszły także pierwsze sukcesy na festiwalach. W 2009 roku rozpoczął swoją przygodę także jako wokalista i od tamtej pory połączenie śpiewu i gry na saksofonie to jego znak rozpoznawczy.


Jesienią 2016 r.  rozpoczął studia na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa jako saksofonista. Przez dwa lata współpracował w chórem Gospel Life.


W sierpniu 2016 roku, współpracując z warszawskim Teatrem Piosenki wziął udział w ceremonii rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, reżyserowanej przez Romana Kołakowskiego. 


Obecnie występuje w duecie z Pianistą Sebastianem Łobosem. Doskonałe zrozumienie, podobna wrażliwość obu muzyków, oraz zamiłowanie do swingu sprawiają, że ich koncerty zawsze są pełne niesamowitego klimatu. Jakub występuje również ze swoim kwartetem, współpracuje z zespołami takimi jak George Dyer Band czy Globo Collective. 

Jego muzyczna osobowość najszybciej wpada w rezonans przy dziwiękach muzyki z lat 30. i 40. ubiegłego wieku. Ma słabość do swingu, co słychać w jego twórczości. Romansuje też z bluesem oraz rock'n'rollem ale to właśnie swing jest tym czym porusza słuchaczy najbardziej.


Jego muzyczne inspiracje to: Frank Sinatra, Sonny Rollins, Michael Buble, Tony Bennett, Nat King Cole, Jamie Cullum, Johnny Hartman, Coleman Hawkins, Lester Young, Phil Woods.

Jakub Luboiński to polska odpowiedź na Michaela Buble.