Judyta Pisarczyk

BIOGRAFIA

Studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wraz ze swoim kwartetem wykonuje zarówno autorskie kompozycje jak i standardy jazzowe we własnych, nowych, świeżych interpretacjach.

 

W lipcu 2017 zdobyła Grand Prix Ladies' Jazz Festival. Urszula Dudziak, przewodnicząca jury, tak określiła Judytę po jej konkursowym występie na Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2017: „Jak słuchałam Judyty Pisarczyk, cieszyłam się ogromnie, że rośnie nam nowa generacja świetnych wokalistek jazzowych. Judyta pięknie z wielką swobodą improwizuje i frazuje, jest perfekcyjna technicznie, czyli komplet szczęścia. Według mnie jest gotowa, żeby zająć czołowe miejsce na firmamencie naszej wokalistyki jazzowej.” 


Częścią nagrody Grand Prix Ladies' Jazz Festival było nagranie koncertowej płyty w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Płyta została wydana przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, a jej premiera odbyła się 16 marca 2018. Album cieszy się pozytywnymi recenzjami, bardzo ciepło napisali o nim między innymi Piotr Bielawski (Ether Jazzu), Dionizy Piątkowski (Era Jazzu), Adam Baruch (The Soundtrack Of My Life).
 

We wrześniu 2017 Judyta zdobyła III miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu. 


Wokalistka była gościem audycji "Noc z Jedynką" prowadzonej przez Adama Dobrzyńskiego w Programie 1 Polskiego Radia. Pojawiła się też między innymi w Autorskiej Audycji Krystyny Stańko w Radiu Gdańsk oraz w audycji Piotra Barona "LP Trójka". Jan Ptaszyn Wróblewski kilkukrotnie zaprezentował autorskie utwory Judyty podczas swojej audycji "Trzy kwadranse jazzu".


12 i 13 maja 2018 Judyta Pisarczyk wystąpiła na koncertach u boku Bobby'ego McFerrina, śpiewając w towarzyszącym mu 12-osobowym chórze a cappella. 
W lipcu 2018 w Teatrze Muzycznym w Gdyni supportowała Dee Dee Bridgewater na Ladies' Jazz Festival.

 

  • W listopadzie 2018 zdobyła wyróżnienie na Novum Jazz Festival w Łomży

  • W kwietniu 2019 zdobyła 3 miejsce na Riga Jazz Festival w Rydz

  • W lipcu 2019 roku zdobyła 1 miejsce w konkursie "o Złotą Basztę" podczas XX. Baszta Jazz Festival w Czchowie

DYSKOGRAFIA:

Koncert Judyta Pisarczyk.jpg

PATRONAT:

Trojka (Small).jpg
Jazz Press (Small).jpg
Ether Jazzu (Small).jpg
Jazz Soul (Small).jpg
ladiesjazz-1170x480 (Small).jpg
GRAND PRIX (Small).jpg

RECENZJE:

Szczęki nam opadły!!! Piękny głos, niezwykła technika, łatwość śpiewania i rewelacyjnie improwizuje. Naprawdę serce rośnie, że tak młoda wokalistka a tak dojrzała i wspaniała! Polecam!

Urszula Dudziak

Zainteresowanie starym dobrym jazzem nie wygląda w jej przypadku na zwykłą przygodę, przelotny romas z jeszcze jednym stylem muzycznym, a raczej na znalezienie swojego miejsca, naturalnego środowiska, w którym Judyta Pisarczyk czuje się komfortowo.

Piotr Bielawski

Ether Jazzu

Świadoma, pełna muzycznej elegancji i niesamowicie rozwinięta improwizatorka. I tak jest to jedynie wycinek talentu, który można odnaleźć słuchając jej debiutanckiej płyty “Koncert w Trójce”.

Łukasz Dębowski

Polska Płyta Polska Muzyka

Judyta Pisarczyk będzie zachwycać latami – mam nadzieję, a nawet jestem o tym przekonany. Już czekam na kolejne jej piosenki…

Piotr Bielawski

Ether Jazzu

Jak słuchałam Judyty Pisarczyk, cieszyłam się ogromnie, że rośnie nam nowa generacja świetnych wokalistek jazzowych. Judyta pięknie, z wielką swobodą improwizuje i frazuje, jest perfekcyjna technicznie, czyli komplet szczęścia. Według mnie jest gotowa, żeby zająć czołowe miejsce na firmamencie naszej wokalistyki jazzowej.

Urszula Dudziak

To nie jest wokalistka jednego sezonu! Ona śpiewa i jest oddana muzyce z wielką pasją! Ona będzie się rozwijała. To jest wpisane w jej życiorys, że ona będzie śpiewała i zawsze będzie jej towarzyszyła muzyka i będzie nas tym pięknie obdarowywać i wzruszać, dodając do naszego życia element piękna.

Urszula Dudziak

Kiedy docierają do nas takie klasyki jak “Spain”, czy jeszcze starszy “Moanin” można odnieść nieomylne wrażenie, że wokalistka byłaby w stanie zaśpiewać wszystko, z typową dla siebie szlachetnością w głosie i należytym szacunkiem do muzycznej interpretacji.

Łukasz Dębowski

Polska Płyta Polska Muzyka