fot. Sebastian Cebula.jpg

MICHAŁ BOBER

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

Michał Bober - wokalista, finalista 11. edycji The Voice of Poland 2020, ćwierćfinalista 2. edycji X Factor wraz z zespołem Soul City. Zdobywca I wyróżnienia w kategorii SuperJedynek "SuperDebiut" podczas 52. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

 

Od 2001 roku członek Opole Gospel Choir. Swój muzyczny warsztat szkolił podczas ogólnopolskich warsztatów wokalnych oraz jako wolny słuchacz na Wyższej Państwowej Szkole Estradowo-Jazzowej w Moskwie. Koncertował w Hiszpanii, we Włoszech, w Niemczech, na Ukrainie, w Szkocji, Rosji i na Łotwie.

Reprezentował Polskę wraz z Moniką Wiśniowską-Basel na festiwalu "New Wave" - największym festiwalu młodych talentów organizowanym za naszą wschodnią granicą, na Łotwie. Zdobywca Nagrody Publiczności w konkursie na interpretację piosenek Jonasza Kofty "Pejzaż bez Ciebie" w Bydgoszczy.

Podczas ostatniej, 11. edycji The Voice of Poland doszedł do odcinków finałowych - najpierw w drużynie Urszuli Dudziak, następnie w drużynie Tomsona i Barona. W programie często porównywano jego głos do Andrzeja Zauchy i Zbigniewa Wodeckiego.

Obecnie pracuje nad autorskim materiałem. W 2021 pojawił się jego singiel pt. "Bez tchu", w 2022 "Zatrzymać czas". Płyta planowana jest na 2022 rok.

Od lutego 2021 roku współprowadzący audycję w Radio RAM "Nie - Tylko Jazzem" z Piotrem Karwatem.

Kontakt: mich@lbober.pl