Logo Bober best prze.png

Blog

113. Antykabaret w pokoju nauczycielskim

Zaktualizowano: 14 paź

Jutro dość niespodziewanie, w zastępstwie. 113. Antykabaret "Dobry wieczór we Wrocławiu" POKÓJ NAUCZYCIELSKI. Jutro Dzień Nauczyciela!


O występie na jutrzejszym Antykabarecie dowiedziałem się kilka dni temu. Miałem szybko wybrać utwory, które chciałbym wykonać. Jakoś intuicja naprowadziła mnie na dwie kompozycje:

  1. "Kasztany" Edyty Górniak - bo jak matura to kasztany. Ale kwitnące, bo jak spadające to raczej już poprawka. A moja Edyta podobno jest i bez matury, to jakoś tak wszystko w temacie mi się ułożyło.

  2. "Nie mogę ci wiele dać" Perfectu - to też w sumie szybko przyszło, bo to taka piosenka, którą można podczepić pod sytuację nauczycieli. Muzycy mają w sumie podobnie. "Pożyczysz dwie stówki do wtorku"? - to już kultowy wręcz, acz wciąż w żartobliwym tonie utrzymany tekst. Nauczyciele, tak jak artyści, nie mają do śmiechu. Ale gdzie jak nie na Antykabarecie wyładowywać takie emocje?

Ostatni mój Antykabaret nosił numer 111. I przypomiam, korzystając z okazji, kilka zdjęć z tego wydarzenia. Zdjęcia: Marek Maziarz.


Biletów brak. Koncert odbędzie się w piątek 14.10.2022 o godzinie 19:00 w Imparcie.

9 wyświetleń