Logo Bober best prze.png

Blog

Muzyczna jesień z "Wielkimi Nieobecnymi"

"Wielcy Nieobecni" to nazwa wymyślona przez Jacka Mełnickiego i Beatę Siwicką. Taki tytuł miał jeden z cykli koncertów organizowanych przez nich w Klubie Filharmonii Opolskiej. Kilka lat temu poprosiłem ich o zgodę na użycie tej nazwy do swojego projektu, którego celem jest uhonorowanie i przypomnienie twórczości artystów, których już z nami nie ma.


Jesień (ta październikowa szczególnie) to jeden z moich najbardziej ulubionych okresów w roku. Także pod względem muzycznym. Oprócz innych koncertów, to właśnie w tym czasie najwięcej gram tych pod nazwą "Wielcy Nieobecni". W latach minionych głównie w okresie Zaduszek, w tym roku już od września. W repertuarze oczywiście Zaucha i Wodecki, ale jest też Młynarski, Sinatra, Osiecka, Mec, Niemen, Krawczyk.

Kiedy za oknem mgła, rano trzeba skrobać auto, gorąca herbata smakuje najlepiej muzyki z nutą melancholii i zadumy nad tym, dokąd zmierzamy i co po sobie chcemy zostawić. Mam nadzieję, że taką refleksję uda mi się u odbiorców wywołać.


"Wielcy Nieobecni" za nami już 24 września w Teatrze Zdrojowym w Kudowie-Zdrój, 30 września w Światowidzie we Wrocławiu. A najbliższe koncerty na które chcę Was zaprosić:

15 października 2022 - Szczytniki nad Kaczawą

29 października 2022 - Polanica-Zdrój (do potwierdzenia)

02 listopada 2022 - Wrocław, Stary Klasztor
12 wyświetleń